کسانی که با انواع ساز موسیقی سر و کار دارند و نوازنده و هنرمند هستند می‌دانند که پیانو نسبت به دیگر سازهای موجود ، وسیله ای حساس تر میباشد که در سبد کالاهای لوکس قرار میگیرد . قطعاً حمل سازهای کوچک مانند گیتار یا سه تار به‌ راحتی توسط صاحب ساز امکان‌پذیر میباشد ، اما در مورد پیانو داستان کمی فرق میکند و باید حمل تخصصی پیانو و حساب شده تر عمل شود.
تجربه نشان داده است که اگر در خانه یا محل کار شما یک پیانو وجود دارد که قصد جابه جایی و انتقال آن به محل دیگری را دارید، بهتر است این موضوع را به افرادی که کار آن‌ها حمل بارهای معمولی و غیر حساس است واگذار نکرده و با پیانو خود مانند دیگر وسایل حجیم و سنگین خانه رفتار نکنید ، چرا که در حمل پیانو علاوه بر مشکل سنگین بودن مسائل دیگری نیز باید مورد توجه قرار بگیرد .
خیلی ها فکر میکنند در اثاث کشی با استفاده از چند کارگر غیر متخصص که صرفا دارای قدرت بدنی بالایی هستند میتوان یک پیانو را به راحتی جابه جا کرد ،اما این تمام موضوع نیست و جالب است بدانید مهمترین موضوع در حمل یک پیانو وزن زیاد آن نیست بلکه نحوه بلند کردن و انتقال آن میباشد و این موضوع با توجه به تنوع ظاهری این دستگاه نیاز به تجربه و تخصص ویژه ای دارد و این همان دلیلی است که باعث میشود برای جابه جایی یک پیانو از افراد غیر متخصص استفاده نکنید.
برای مثال، شکل نامتقارن یک پیانوی رویال ایجاب می‌کند که از تکنیک‌های ویژه‌ای برای حمل و جابه جایی آن استفاده شود و به طور حتم اگر نکات ضروری و تخصصی در طول جابه جائی آن مورد توجه قرار نگیرد ممکن است پیامد های مالی سنگینی را به همراه داشته باشد. یادمان باشد  نقل و انتقال پیانو به مهارت، صبر و بردباری نیاز دارد که میبایست در طول زمان جابه جائی حتما به آن توجه شود.

حمل تخصصی پیانو توسط شرکت های مربوطه

هنگام حمل پیانو توسط افراد غیر متخصص ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد که هزینه‌های بالا و گاهی جبران‌ناپذیر را به صاحب  پیانو تحمیل میکند . شخصی که به عنوان صاحب این وسیله حساس و گرانقیمت محسوب میشود مسئولیت زیادی در جهت مراقبت و حفظ سلامت آن بر عهده دارد ، پس باید این موضوع را در نظر بگیرد که حمل و جابه جایی پیانو علاوه بر قدرت بدنی بالا نیازمند دانش فنی ،ابزار مناسب و نفرات آموزش دیده و ماهر در زمینه جا به جایی ،بارگیری و تخلیه آن میباشد.

نحوه صحیح حمل تخصصی پیانو فقط به معنای جابجایی آن از یک خانه به خانه دیگر نیست .گاهی وقتها ممکن است پیانو فقط درون همان اتاقی که قبلاً بوده است جابجا شود که باز هم برای انجام آن به یک فرد ماهر و با تجربه در حمل  پینو نیاز است ، حتی حرکت پیانو به طور ناشیانه به طول چند متر نیز می‌تواند به ای وسیله حساس آسیب برساند.

مهم‌ترین مسئله‌ای که هنگام حمل و نقل باید در نظر داشت، پایه‌های پیانو میباشد ، زیرا احتمال شکستن آن‌ها در طول جابه جایی بسیار بالا بوده و  ممکن است یکی از پایه‌ها به طور ناخواسته در جایی روی کف اتاق گیر کرده و در اثر نیروی وارده بشکند . ویا اینکه نحوه گرفتن بدنه یک پیانو برای بلند کدن بسیار حائظ اهمیت میباشد چرا که اگر جایی از بدنه که استحکام لازم برای بلند کردن را نداشته باشد گرفته شود به طور حتم موجب بروز آسیب جدی در پیانو خواهد شد.

یادمان باشد که تمام موضوع جابه جائی پیانو محدود به نحوه بلند کدن و یا چگونگی انتقال آن از یک محل به محل دیگر نمیباشد ، گاهی اوقات با توجه به طول مسافت ، شرایط مکانی مبدا و مقصد ، شرایط بارگیری و تخلیه و یا نحوه حمل (زمینی دریایی هوائی) باید قبل از انجام هر اقدامی برای شروع جابه جائی پیانو آن را بسته بندی و ایمن سازی کنیم.چگونگی بسته بندی و آماده سازی آن برای انتقال به محل جدید با توجه به شرایط بالا متغیر و متفاوت است. پالت بندی ، ساخت جعبه مخصوص ، لایه پیچی و … از انواع مختلف راه های بسته بندی و ایمن سازی پیانو به حساب می آید.

پس یادتان باشد بزرگترین لطفی که شما در حق پیانوی خود میکنید این است که برای انتقال آن به محل جدید به “پیانوی خود دست نزده ”  و  از وجود شرکت های متخصص که دارای تجربه بالا در این زمینه میباشند استفاده کنید.

مدیربار ، اولین باربری تخصصی حمل پیانو در مشهد است که به صورت کاملا حرفه ای درخواست شما را به بهترین نحو ممکن عملیاتی می کند.

برای اطلاع کامل از خدمات باربری تخصصی آنلاین مدیربار با ما تماس بگیرید . 

۰۵۱-۳۵۱۴۷۰۷۰

۰۹۱۵۵۰۱۰۸۸۲

Call Now Buttonتماس بگیرید