بسته بندی لوازم آشپزخانه در اسباب کشی

بسته بندی لوازم آشپزخانه در اسباب کشی

بسته بندی لوازم آشپزخانه در هنگام اسباب کشی از جمله کارهایی است که ذهن خیلی از خانم‌های خانه‌دار را به خود مشغول کرده است که همیشه به دنبال راهکارهایی هستند که با بسته بندی لوازم آشپزخانه به صحیح‌ترین روش ممکن کوچکترین آسیبی به لوازم شکستنی نرسد. زمانی که شما ظروف را به روش صحیح بسته بندی کنید هیچ مشکلی در جابجایی آن به وجود نخواهد آمد و آسیبی به آن نمی‌رسد. و ما در ادامه سعی کرده ایم با معرفی نکات مهم برای بسته بندی لوازم آشپزخانه و ظروف شکستنی به شما نکاتی را معرفی کینم که با اطمینان لوازم خود را جابجا کنید و در نهایت اسباب کشی راحت و بدون دردسری داشته باشید.
بسته بندی لوازم آشپزخانه در اسباب کشی

نکات مهم برای بسته بندی لوازم آشپزخانه

بسته بندی لوازم آشپزخانه در اسباب کشی

محل مناسب برای بسته بندی

قبل از اینکه شروع کنید به بسته بندی لوازم و ظروف شکستنی، محل مناسبی برای چیدن آنها در منزل خود پیدا کنید. این محل می‌تواند روی میزهای ناهارخوری و یا کانتر آشپزخانه باشد. یعنی باید محلی باشد که کمی از سطح زمین بالاتر بوده و ترجیحاً رفت و آمد زیادی صورت نگیرد تا ظروف در معرض شکستگی قرار نگیرند. اما اگر می خواهید لوازم شکستنی خانه مثل لوستر را بسته بندی کنید، گوشه ای از اتاق، هال یا پذیرایی که خلوت تر است و عبور و مرور زیادی نیست، انتخاب کنید.

بسته بندی لوازم آشپزخانه در اسباب کشی

لوازم موردنیاز برای بسته بندی

بسته بندی لوازم شکستنی به نظر کار سختی است اما اگر با رعایت یک سری نکات مهم هنگام بسته بندی، چند مواد مورد نیاز برای این‌کار را هم تهیه کنید می تواند به یک فعالیت سرگرم کننده تبدیل شود. از جمله‌ی این ابزار موردنیاز، جعبه‌های مقوایی، فوم محافظ ظروف و محافظ حباب دار، پارچه های نرم، قیچی، ماژیک و روزنامه‌ی زیاد برای بسته بندی است.

بسته بندی لوازم آشپزخانه در اسباب کشی

بسته بندی وسایل آشپزخانه

بسته بندی لوازم برقی

برای بسته‌بندی کردن وسایل آشپرخانه، ابتدا لوازم برقی را از برق جدا کرده و تمیز کنید. استفاده از جعبه‌های اورجینال برای بسته‌بندی لوازم برقی مناسب هستند. در غیر این صورت، ابتدا لوازم برقی را داخل روزنامه باطله یا نایلون های حباب دار بپیچید. کف کارتن ابتدا یک فوم یا پارچه قرار دهید، سپس لوازم بسته‌بندی شده را داخل کارتن قرار دهید. زیر و روی کارتن را با چسب پهن محکم ببندید. تکه‌های شکستنی لوازم برقی را جدا کرده و پس از پوشش با نایلون‌های حبابدار، بسته بندی کنید.

مطالعه کنید  نیسان از مشهد به بهبهان مسجدسلیمان

 

بسته بندی کاسه و بشقاب‌ها

کاسه و بشقاب‌ها جزء لوازمی هستند که روزمره مورد استفاده قرار می گیرند. بشقاب‌ها و کاسه را یکی یکی با پلاستیک حباب‌دار یا روزنامه باطله بپیچید. سپس داخل کارتن قرار دهید. کف کارتن ابتدا یک تکه مقوای محکم یا فوم بگذارید، سپس لوازم را قرار دهید. بین بشقاب و کاسه ها نایلون حباب دار یا روزنامه باطله قرار دهید. از کارتن‌های محکم و سایز کوچک، برای بسته بندی این لوازم استفاده کنید. دور تا دور کارتن‌ها را چسب بزنید و روی کارتن‌ها عبارت شکستنی را بزرگ بنویسد.

 

بسته بندی لیوان ها

قبل از بسته‌بندی لیوان، این لوازم باید تمیز و خشک باشند. لیوان، فنجان و بطری‌های شیشه ای آب را جداگانه با نایلون حباب‌دار بپیچید. از روزنامه‌های باطله به علت جوهر چاپ، برای بسته بندی این لوازم استفاده نکنید. دور تا دور کارتن‌های بسته‌بندی را چسب بزنید. روی کارتن ها عبارت شکستنی را بزرگ بنویسد. اگر لیوان و فنجان‌ها دسته دارند، دسته‌ها را نیز بپوشانید.

 

بسته بندی قابلمه‌ها

برای بسته بندی تابه و قابلمه‌ها، کارتن‌های محکم و بزرگ تهیه کنید. قابلمه و تابه‌های کوچکتر را درون تابه و قابلمه‌های بزرگ‌تر قرار دهید. درب‌های شیشه‌ای این لوازم را جداگانه بسته بندی کنید. کف کارتن بسته بندی فوم قرار دهید. بسته بندی لوازم آشپزخانه با مطالعه این مقاله راحت تر می‌شود.

 

بسته بندی قاشق و چنگال

برای بسته بندی قاشق و چنگال از جعبه‌های کفش استفاده کنید (!). با استفاده از نخ یا کش این لوازم را دسته بندی کرده سپس با روزنامه باطله یا نایلون حبابدار بپیچید. کاردها را با پارچه‌های چرمی بپیچید. ابتدا کف جعبه کفش، یک تکه مقوا یا کاغذ قرار داده و لوازم را درون جعبه بگذارید. رو و زیر کارتن‌ها را چسب بزنید و نوع وسیله را بنویسید.

 

بسته بندی چاقوهای بزرگ

چاقوهای آشپزخانه جزء لوازم خطرساز هستند. برای بسته بندی این لوازم از کیسه‌های چرمی و پارچه‌های ضخیم استفاده کنید. پس از پوشش، چاقوها را در کارتن های بزرگ و ضخیم قرار دهید. قبل از بسته بندی کف کارتن یک تکه کارتن ضخیم قرار داده و دورتادور کارتن را چسب بزنید. نوع لوازم را روی کارتن بنویسید.

مطالعه کنید  نیسان تلفنی بولوار معلم فرهنگ آموزگار

بسته بندی لوازم آشپزخانه در اسباب کشی

بسته بندی لوازم بزرگ آشپزخانه

پس از بسته بندی لوازم کوچک می‌بایست لوازم بزرگ آشپزخانه از جمله یخچال، اجاق گاز، ماکروفر، ماشین لباس شویی و … را بسته بندی کنید. بیشتر بخوانید: نحوه بسته بندی لوازم منزل به راحتترین روش ممکن

 

اصول بسته بندی لوازم شکستنی

۱- برای بسته بندی لوازم و ظروف شکستنی، باحوصله باشید و عجله نکنید. چون این وسایل، برای سالم ماندن، به دقت و حوصله‌ی شما نیاز دارند.

۲- کارتن های چندلایه در بازار وجود دارند که برای استفاده در اسباب کشی بسیار مفید هستند. می توانید از این کارتن‌ها در اندازه های کوچک و یا متوسط تهیه کنید تا تعداد بیش تری از لوازم شکستنی را در آنها جای دهید.

۳- اگر ظروف شکستنی را روی هم و بدون فوم یا ضربه‌گیر قرار دهید به احتمال زیاد با هم برخورد می کنند و شاید شکسته شوند. بنابراین بهتر است به وسیله ی روزنامه، پارچه یا نایلون حباب دار آنها را از هم جدا کنید تا تحت فشار یکدیگر نباشند. البته تا حد امکان سعی کنید از روزنامه استفاده نکنید، زیرا مواد شیمیایی در چاپ آنها باعث کثیفی ظروف می شود و شاید بعداً لازم شود که با دقت آنها را بشویید. ترجیحاً تکه پارچه های نرم و بلااستفاده (یا برگه های باطله) می تواند مفید باشد.

۴- اگر می خواهید لوستر، آباژور و یا لامپ های روشنایی را بسته بندی کنید، حتما از افراد دیگر هم کمک بگیرید چون معمولاً به نیروی بیش از یک نفر، نیاز دارند.

۵- موقع قرار دادن وسایل شکستنی درون جعبه و کارتن، خوب دقت کنید تا فضای آزاد درون آن باقی نماند. چون ممکن است باعث تکان خوردن و یا ضربه به ظروف شود.

۶- اگر وزن جعبه‌ی جابجایی، سنگین شود، ممکن است از قسمت پایین آن پاره شود و ظروف به فنا بروند. پس بهتر است کف کارتن یک تکه مقوا قرار دهید تا حد امکان این اتفاق ناگوار رخ ندهد.

۷- موقع چیدن لیوان های شکستنی داخل جعبه هم سعی کنید مورد ۳ را رعایت کنید. داخل جعبه را از فوم پر کنید و دقت کنید که بین ردیف ها، فاصله بماند.

مطالعه کنید  نمونه فاکتور باربری در مشهد

۸- با استفاده از چسب های پهن و مخصوص بسته بندی جعبه، کف،گوشه ها و دورِ کارتن را محکم کنید تا احتمال پارگی و شکستن به حداقل برسد.

۹- حتما با ماژیک و خط درشت روی هر کارتن بنویسید که محتوای داخل آن و نوع ظروف شکستنی چیست، تا موقع حمل، با احتیاط بیش تر جابجا شوند. بعلاوه، این جعبه های شکستنی باید از دیگر جعبه ها جدا گذاشته شوند.

۱۰- اگر قرار باشد اسباب کشی مسافت زیادی را طی کند، تمامی این نکات اهمیت دوچندان پیدا می کنند زیرا مسافت بیش تر منجر به تکان و ضربات بیش تر می شود.

۱۱- بعضی از لوازم منزل شکستنی مثل تلویزیون، یا ظروف که جعبه مخصوص خودشان را دارند، سعی کنید در داخل همان جعبه خودشان قرار دهید و جابجا کنید.

۱۲- وقتی می خواهید ظروف آشپزخانه مثل قابلمه را بسته بندی کنید، اول بدنه را بطور مجزا با پارچه یا برگه بپیچید. سپس درب آن را جدا بپیچید و به صورت وارونه روی قابلمه قرار دهید. در نهایت، از طرف پهلو آن را وارد جعبه کنید.

۱۳- موقع بسته بندی ابزارهای آشپزخانه مثل آبمیوه گیری هم تمامی اجزا را باید بطور مجزا بسته بندی کنید و داخل بخش های شیشه ای آن هم با روزنامه پر کنید.

۱۴- بهتر است لوازم و شکستنی های سنگین و سبک را جدا از هم در جعبه های مختلف قرار دهید.

 

سفارش اسباب کشی مشهد

اگر قصد اسباب کشی مشهد و بسته بندی و حمل اثاثیه منزل در مشهد را دارید می‌توانید برای دریافت انواع خدمات اسباب کشی و بسته بندی لوازم منزل از جمله کرایه ماشین اسباب کشی به همراه کارگر بسته بندی و سرویس بسته بندی حرفه ای با شماره های زیر تماس بگیرید. همکاران ما در شرکت باربری بارست آماده دریافت سفارشات شما در زمینه اثاث کشی و باربری در مشهد و مناطق اطراف هستند. پس از تماس می‌توانید از قیمت دقیق اسباب کشی و بسته بندی منزل خود را اطلاع پیدا کنید.

 

شماره اسباب کشی و بسته بندی

۰۹۱۵۵۰۱۰۸۸۲

۰۵۱۳۵۱۴۷۰۷۰

۰۹۳۵۳۷۵۷۳۵۸

۰۵۱۳۵۱۴۷۲۳۵

 

2 دیدگاه در “بسته بندی لوازم آشپزخانه در اسباب کشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonسفارش تلفنی