24 شهریور 1400

اعزام کارگر خالی اسباب کشی مشهد

اعزام کارگر خالی اسباب کشی مشهد

مرحله 1 از 4 - اطلاع از شرایط عمومی و تعرفه

شرایط کارگر اسباب کشی و حمل

کارشناسان مدیربار در ساعات اداری در اسرع وقت با شما در ارتباط خواهند بود. قیمت برای دریافت یک سرویس و تا 3 ساعت به شرح زیر است: - هزینه هر کارگر در جابه‌جایی همکف به همکف تا طبقه 2، 180.000 تومان و از طبقه 2 به بالا به ازای هر کارگر هر طبقه 10.000 تومان - ساعت اضافه 70.000 تومان برای هر کارگر - هزینه ایاب و ذهاب تا سقف 30.000 تومان به عهده ی کارفرما میباشد. - هزینه پیاده ‌روی کارگر در مسافت‌های بیشتر از 15 متر، متری 2.000 تومان - هزینه جابه‌جایی وسایل سنگین به ازای هر طبقه 35.000 تومان پیانو هر طبقه 100.000 تومان گاوصندوق خانگی هر طبقه 50.000 تومان گاو صندوق صنعتی بزرگ هر طبقه 80.000 تومان - باز و بسته کردن درب ساید بای ساید 100.000 تومان ( حمل از طبقه همکف نیز یک طبقه محاسبه میشود) * نحوه محاسبه هزینه بسته‌بندی: - - هزینه بسته‌بندی با یک محافظ حباب‌دار (حدود 90 متر) و یک سلفون 500 متری به همراه 2 کارگر به مدت 3 ساعت 1.500.000 تومان هزینه ایاب ذهاب رفت برعهده مشتری میباشد (تا سقف 50.000 تومان) - ساعت اضافه 50.000 تومان برای هر کارگر - هر رول اضافه ضربه گیر 600.000 تومان میباشد ( در صورت نیاز به جعبه برای بسته بندی در قسمت توضیحات ذکر بفرمایید) *در صورت بسته بندی نا مناسب وسایل توسط کارفرما، هزینه هرگونه خسارتی که به این دلیل در هنگام حمل و نقل به وسایل وارد شود به عهده کارفرما هست* *لطفا پس از اتمام کار صحت و سلامت تمام وسایل رو بررسی کنید و در صورت بروز آسیب احتمالی در همان لحظه و در حضور کارگر به پشتیبانی اطلاع دهید* خواهشمند است به این نکته هم توجه داشته باشید در صورتی که بعد از مراجعه کارگران به علت شرایط فنی یا عدم توافق قیمتی کار انجام نشود، مبلغ 40.000 تومان برای هر کارگر به عنوان هزینه ایاب و ذهاب به کارگر تعلق می گیرد.

کارِگر در لغت به معنای کارکننده و کسی که در کارخانه یا کارگاه کار می‌کند و مزد می‌گیرد است، که در مقابل کارفرما قرار دارد.در قوانین ایران «کارگر کسی است که به هر عنوان در مقابل دریافت حق‌السعی اعم از مزد، حقوق، سهم سود و سایر مزایا به درخواست کارفرما کار می‌کند(کارگران جابه جایی وسایل سنگین، کارگران بسته بندی و …)».

معیارهای قانون تشخیص کارگر در ایران

بر پایهٔ تعریف قانون کارگر، معیارهای تشخیص کارگر از دیگر شاغلان بدین شرح است.

  • داشتن شخصیت حقیقی: کارگر باید شخص حقیقی باشد، و نه شخص حقوقی.
  • دریافت حق‌السعی از کارفرما: کارگر باید مابه‌ازای کاری که می‌کند حق‌السعی دریافت کند.
  • تبعیت از کارفرما: کارگر باید از دیگری در انجام کار تبعیت کند، یعنی کسی که برای انجام کار از کسی دستور نمی‌گیرد و به صورت مستقل برای خود کار می‌کند کارگر به‌شمار نمی‌آید.

کارگر در مفهوم زحمت‌کش

"</divاعزام کارگر خالی اسباب کشی مشهد هزینه ایاب و ذهاب جابه‌جایی وسایل سنگین باز و بسته کردن درب ساید بسته‌بندی با یک محافظ حباب‌دار ضربه گیر

جامعه‌شناسان مارکسیستی بر خلاف جامعه‌شناسان سرمایه‌داری (که جامعه را به طبقات چندگانه تقسیم می‌کنند)، جامعه را به دو طبقهٔ کارگر و سرمایه‌دار تقسیم می‌کنند. یعنی به جای تعریف کارگر در مقابل کارفرما، کارگر را این‌گونه تعریف می‌کنند که «هر کس که مجبور است برای امر معاش کار کند و حقوق بگیرد، کارگر است». بدین ترتیب، چه فرد یک استاد دانشگاه باشد و چه یک رفته‌گر او یک کارگر به‌شمار می‌آید. کسانی که از این تعریف حمایت می‌کنند بر این باورند که هر کسی که برای درآمد «زحمت» می‌کشد کارگر است. شاید دقیق‌تر این باشد که به جای کارگر این افراد را «زحمت‌کش» بنامیم. چراکه یک کارمند، پزشک، یا یک مهندس هم، برای رسیدن به تخصص و یافتن شغل و انجام وظیفه زحمت بسیاری را متحمل می‌شود، چیزی که شاید کارگران دستی از آن آگاه نباشند.

رایت میلز، جامعه‌شناس مارکسیست آمریکایی، در قالب چنین تعریفی کارگران را به دو دستهٔ «یقه‌سفیدها» (کارمندان) و «یقه‌آبی‌ها» (کارگران دستی) تقسیم می‌کند. در واقع می‌توان گفت که مقصود از یقه‌سفیدان و یقه‌آبی‌ها، کارگران فکری و کارگران دستی است که به دلیل تلاش طبقات حاکم، بیشتر مردم از آن بی‌خبرند.

اعزام کارگر خالی اسباب کشی مشهد

هزینه ایاب و ذهاب جابه‌جایی وسایل سنگین باز و بسته کردن درب ساید بسته‌بندی با یک محافظ حباب‌دار ضربه گیر

"</a

Call Now Buttonسفارش تلفنی (ساعت 9 الی 22)