۹۰۰ هزار راننده بیمه تکمیلی می شوند

۹۰۰ هزار راننده بیمه تکمیلی می شوند

معاون وزارت راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: ۹۰ درصد بار از طریق ۲۲۰ هزار کیلومتر راه جابجا می‌شود و امسال برای بهبود کیفیت فعالیت رانندگان، ۹۰۰ هزار راننده و خانوده‌های آن‌ها از مزایای بیمه تکمیلی استفاده خواهند کرد.

به گزارش مدیربار نیوز، روز شنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید راهداری و حمل و نقل جاده ای یزد افزود: بیمه تکمیلی این قشر برای نخستین بار در کشور و فرآیند محور قرار دادن کنترل هزینه بار بین صاحب کالا، شرکت حمل و نقل و راننده مد نظر قرار گرفت که تا تکمیل این موضوع سامانه ۳۰۰۰۱۴۱ و تلفن گویای ۱۴۱ پاسخگوست.

وی اضافه کرد: سالانه ۶۰۰ میلیون تن کالا در جاده‌های ایران جابجا می‌ شود که ۴۳۰ میلیون تن آن با بارنامه است.
وی اظهار داشت: در ۲ ماه گذشته تلاش‌هایی برای بهبود کیفیت خدمات‌رسانی و شرایط زندگی رانندگان و خانواده‌های آنان در کشور انجام شد.
وی افزود: هم اکنون ۶۰۰ هزار راننده در بخش حمل‌و‌نقل بار و مسافر، ۳۴۰ هزار نفر در عرصه حمل و نقل بار با کامیون، ۸۰ هزار نفر در جابجایی مسافر فعالیت دارند که در این مدت تلاش شد تا بخشی از خدمات درخواستی آنها اجرا شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به توافق در خصوص ارایه خدمات به رانندگان با تأکید بر لزوم اعلام موارد سوء از طریق رانندگان اضافه کرد: تا این لحظه ۱۴ هزار و ۱۰۰ مورد شکایت از سوی آنها به سامانه و تلفن یادشده اعلام شد و ۷۰ شرکت به صورت دایم یا موقت تعطیل شدند.
حسن نیا ، تعریف سیستم توزیع لاستیک مورد نیاز برای ناوگان حمل و نقل سنگین کشور به صورت عادلانه، ساماندهی توزیع بار، نظارت بر دریافت کمیسیون دریافتی شرکت های باربری و برخورد قاطع با موسسه های متخلف را از دیگر فعالیت برای رفاه حال رانندگان عنوان کرد.
رئیس سازمان راهداری کشور در ادامه به تلاش های صورت گرفته برای بیمه تأمین اجتماعی این صنف اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از درخواست‌های آنها تعیین قیمت حمل‌بار بر اساس تن- کیلومتر بود که با هماهنگی بخش های مختلف در حال پیگیری است.

مطالعه کنید  تجربه یک انتخاب خوب= باربری و حمل و نقل مدیربار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonسفارش تلفنی