جاده چیست؟

جاده چیست؟

بنابر تعریف ویکی پدیای فارسی راهی است که دو یا چند شهر کوچک یا روستا را به هم متصل می‌کند.

انواع جاده :

جاده ها به دو نوع خاکی و آسفالت تقسیم می‌شوند.

 

شوسه :

جاده خاکی را شوسه گویند.

 

نام چند جاده :

مسیر مشهد به تهران یا سیر حرم به حرم نمونه ای از این مثال است.

 

تعریف :

جا یا مکانی برای تردد و حرکت است. ولی بعضی مواقع جاده ها به یک منطقه مسکونی تبدیل می‌شوند.  در این حالت آن جاده اشاره به منطقه در کشور یا شهر مشهد دارد.

 

جاده اصلی :

با نام‌های دیگری مثل محور اصلی، پرتردد، استراتژیک یا محوری هم شناخته می‌شود به راه مهم گفته می‌شود. که دو یا چند شهر، ایستگاه، فرودگاه و مانند آن را به هم وصل می‌کند. وقتی که بین دو نقطه چند راه مختلف وجود دارد، جاده ای است که استفاده از آن توصیه می‌شود. جاده‌های محوری عمدتاً در دوبانده هستند و یا استانداردهای یک آزادراه را دارند.

جاده چیست؟

بریتانیا :

نخستین بار در پادشاهی متحده، تعریف جاده اصلی در سال ۱۹۳۶ صوتر گرفت. در آن سال ۳۰ راه اصلی این کشور به اسم جاده‌های اصلی نامگذاری شوند. ایرلند شمالی همواره یک سیستم مجزا از قوانین بزرگراهی و جاده ای داشته‌است.

تبدیل جاده اصلی به فرعی :

ممکن است یک راه اصلی به دلایلی تبدیل به یک جاده فرعی و دست دوم شد. برای مثال با تأسیس یک آزادراه ممکن است وسایل نقلیه تشویق شوند که مسیر قبلی را ترک و از مسیر جدید تردد کنند.

جاده چیست؟

جاده چیست؟

Trucker Path برای رانندگان کامیون :

راهنمایی های جمعی (crowd-sourced ) فراهم می کند. نزدیکترین پارکینگ های مخصوص کامیون ها، ایستگاه های توزین، هتل ها، مکانهای سوختگیری گازوئیل و محموله های آماده برای حمل. از طریق ایجاد یک بازارگاه، مدیریت حمل و نقل محموله ها برای کسب و کارهای چه درون ایالتی و چه برون ایالتی انجام می دهد، کارگزاران در بازارگاه اطلاعات محموله های را به همراه زمان، مقصد، مسیر و سایر موارد مورد نیاز به رانندگان در امریکا اعلام می کنند. این شرکت  قبل از آنکه در گام دوم خود به بازار بار ورود کند در ابتدا به عنوان یک اپلیکیشن خدمات اطلاع رسانی رایگان راه اندازی شده بود و از این طریق، جامعه ای از کاربران را پرورش داده بود و بازار خود را به عنوان یک سرویس اضافی در یک اکوسیستم گسترده تر ساخته بود.

علاوه بر اینها، Trucker Path در افزودن سرویس پرداخت “InstaPay” موفق بود. این سرویس بصورت فوری به کریر ها پرداخت کرایه حمل، را انجام می داد. که یک نرخ کامزد ثابت و بدون داشتن سایر هزینه پنهان داشت. مهمترین مسائل و نقطه دردهای عمده را در بین کریرهایی که اغلب ۳۰-۶۰ روز دریافت دستمزد خود منتظر می ماندند را هدف قرار داده بود.

در مجموع ، Trucker Path ادعا می کند :

به ۵۵۰ هزار کامیون حمل بار در ایالات متحده، از مجموع ۱.۶ میلیون، خدمت می دهد. کسب و کار بازارگاهی “Truckloads” ،به میزان قابل توجهی کمتر خدمات ارائه می دهد. حدود ۱۰۰،۰۰۰ از ۳ میلیون بار اعلامی در ماه ، اما بمحض بدست آوردن جذابیت در بین جمعیت رانندگان حمل بار در مسافت های طولانی در ایالات متحده، موقعیتی قابل دفاع ایجاد کرده است.

امتیاز شما

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش تلفنی (ساعت 9 الی 21)