هزینه بیمه اسباب کشی

هزینه بیمه اسباب کشی

از خدمات بیمه باربری مشهد است. هزینه بیمه اسباب کشی برای ۱ میلیون تومان ارزش بار بین ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ هزارتومان هست. البته حق بیمه شرکت های بیمه باهم متفاوت هستند. و بستگی به نوع پوشش بیمه ای دطرف قرارداد دارد. یعنی اگر بار شما ۱۰۰ میلیون تومان ارزش داشته باشد. حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان خواهد بود. بیمه اسباب کشی یعنی اینکه شما با پرداخت یک مبلغ ناچیز به شرکت های بیمه مثل بیمه رازی یا بیمه آسیا یا بیمه البرز آن شرکت بیمه متعهد می‌شود. که در صورتی که به بار شما آسیب برسد جبران خسارت کند. مثلاْ اگر در مسیر رانندگی ماشین باربری چپ کند یا تصادف کند یا آتش بگیرد و خدای ناکرده اثاثیه منزل شما از بین برود یا کارگر وسایل شما را بشکند بیمه خسارت وارد را جبران می‌کند.

تنها برای باربری برون شهری ممکن است :

و ارائه بیمه اسباب کشی درون شهری توسط باربری های تهران معمول نیست. علت آن هم زمانبر بودن آن است. زمانی حمل این وسایل می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار بگیرد که حدود ۶-۷ ساعت قبل از بارزدن اثاثیه مأمور بیمه اقدام به ریز برداری وسایل بسته بندی شده کند که این نه در اختیار واحد‌های صنفی و نه قابل اجراست ولی با این حال بعضی از شرکت باربری های مثل مدیربار خدمات بیمه اسباب کشی را ارائه می‌کنند. هزینه بیمه اسباب کشی در این شرکت رایگان هست.

به طور کلی هزینه بیمه اسباب کشی مبلغ بسیار ناچیز و در بعضی از موارد رایگان هست. اگر شرکتی از شما بابت هزینه اسباب کشی درون شهری هزینه دریافت کرد (در حد ۵۰ یا ۱۰۰ هزارتومان) این مبلغ مصداق کلاهبرداری است. چون زمانی بیمه اسباب کشی قابل اجرا است که کارشناس بیمه وسایل شما را چک لیست برداری کند.

بیمه نامه باربری کامیون داخلی :

بسیاری از حوادث طبیعی و یا غیر طبیعی در حال رخ دادن است. احتمال وجود این خطرات برای هر فرد، شرکت یا سازمان وجود دارد. لذا برای جلوگیری از خسارت وارده بهتر است برای دریافت بیمه اقدام شود. بیمه نامه باربری کامیون داخلی از قدیمی ‌ترین انواع بیمه ‌نامه ‌ها است. این بیمه بابت محمولاتی صادر می شود که از یک یا چند مبداء در داخل کشور به سایر مقاصد داخل کشور حمل گردد.

انواع بیمه باربری حمل و نقل کالا :

بیمه باربری یا بیمه بار، حوادث فیزیکی مربوط به حمل و نقل کالا از نقاط مختلف به سایر نقاط جهان از طریق دریا، خشکی (زمینی)، هوایی را تحت پوشش قرار می‌دهد. این بیمه به چهار دسته تقسیم می شود که می‌تواند برای کالاهای وارداتی، صادراتی، ترانزیت و یا حمل داخلی قابل استفاده باشد تا تضمینی برای سالم ماندن محصولات ایجاد گردد. بر حسب نوع کالا و حساسیت آن ها در مقابل خطرات گوناگون پوشش ‌های بیمه ‌ای مناسب ارائه می‌گردد.

بیمه باربری وارداتی :

یکی از ارکان تجارت، حمل و نقل است. کالاهایی که از سرتاسر جهان به داخل کشور وارد می شوند، مراحل بسیاری را طی می کنند تا به بازار مصرفی و به دست مصرف کننده برسند. از آن جان کالاهای وارداتی متنوع و طی جابجا کردن آسیب پذیر هستند برای جلوگیری از ضرر و زیان در تجارت، نیاز به اخذ بیمه دارند. شایان ذکر است که با نگاهی به قوانین کشور، خرید این بیمه ‌نامه برای وارد ‌کنندگان کالا اجباری می باشد.

بیمه باربری صادراتی :

مهم ترین فعالیت اقتصادی هر کشور، صادرات آن است. در حقیقت صادر کردن کالا و تحویل بار به مقصد برای صاحبان بار و حمل کنندگان آن مشمول خطرات زیادی است که با اخذ این بیمه در مقابل بسیاری از هزینه های احتمالی مانند سپر دفاع عمل خواهد کرد.

بیمه باربری ترانزیت :

این نوع بیمه به بیمه نامه ی عبوری معروف است. به این معنا که مبدأ و مقصد خارج از کشور است، ولی محصولات در مسیر خود برای واردات و یا صادرات از مکانی عبور خواهند کرد. هنگامی که کالای ترانزیت خارجی تا پایان مدت اعتبار پروانه به گمرکات خروجی تحویل و یا از مرزهای کشور خارج گردد، ترانزیت خاتمه یافته و گمرک می بایست تضمین دریافتی را تسویه کند.

بیمه باربری داخلی :

این بیمه مخصوص کالاهایی است که مبدأ و مقصد آن داخل کشور باشد. حمل و نقل داخلی کالا به شیوه های متفاوتی انجام می شود. متداول ترین آن حمل و نقل جاده ای است. تریلر ها یکی از وسیله های حمل جاده ای مناسب برای انواع حمل وسایل سنگین و فوق سنگین می باشد. باربری کامیون تریلی، باربری کامیون یخچالدار برای حمل بار منجمد و فاسد شدنی و مواردی از این قبیل شکل های دیگر باربری داخلی است.

 

هزینه بیمه اسباب کشی در مشهد چیست؟

بیمه ی باربری داخلی به سه شکل اخذ می گردد:

الف) بیمه نامه های عمومی

در این قرارداد بایستی شرایط اصلی بیمه و تعهدات طرفین همچون حوادث تحت پوشش، نحوه ی حمل کالا معین می‌شود. سپس با تعیین یک سرمایه بیمه ی مورد نظر اخذ می گرددد. این بیمه شامل حمل‌ های متعددی می باشد که در کاهش هزینه ها موثر است. لازم به ذکر است که مدت پایان قرارداد زمانی است که سرمایه به اتمام برسد.

ب) بیمه نامه با پوشش باز

مدت قرارداد معمولاً یک سال است.

ج) بیمه نامه های ساده

در این بیمه نامه ای مشخصات بیمه که مربوط به حمل کالای معینی است، بر اساس فرم پیشنهاد باربری ذکر می شود. آن چه که برای صدور بیمه نامه های ساده ی حمل و نقل کالا لازم است، چگونگی حمل کالا می باشد. کافی است نحوه ی حمل محصولات را تعیین کنیم.

هزینه بیمه اسباب کشی

[aparat id=’DpldZ’]

مفاد اصلی بیمه نامه باربری داخلی :

بیمه ی بار داخلی تعهد دارد تا در برابر خطرات ناشی از آتش سوزی روی وسیله نقلیه ( بجز خود سوزی مورد بیمه ) و حادثه وارد به وسیله نقلیه که عبارت است از واژگون شدن وسیله نقلیه، سقوط وسیله نقلیه، برخورد وسیله نقلیه با جسم خارجی یا جسم خارجی به وسیله نقلیه را تحت پوشش خود قرار بدهد.

قبل از وقوع حادثه بیمه گذار موظف است :

حق بیمه را همزمان با صدور بیمه نامه پرداخت کند. همچنین طبق قانون اعم از اینکه کالا به دفعات یا یکبار حمل شود، بیمه گذار موظف است قبل از حمل، نوع کالا، ارزش کالا، شماره ی انتظامی وسیله نقلیه، شماره و تاریخ بارنامه حمل را کتباً و یا به صورت اظهارنامه به بیمه گر اعلام نماید. در زمان وقوع حادثه، باید فوراً به شرکت بیمه اعلام کرد تا برای خسارت وارد شده گزارش تهیه شود و کالا های سالم محفوظ گردند. برای انجام روند بیمه، نیاز به مدارک مورد نظر است که بیمه گذار گواهی مبنی بر علت، زمان، مکان و میزان تقریبی خسارت صادر می کند و به بیمه گر ارائه می نماید. پس از اتمام بارگیری کالا و شروع حمل و نقل داخلی بیمه شروع می شود و با رسیدن وسیله نقلیه به مقصد مذکور در بیمه نامه، بیمه خاتمه می یابد. حمل کالا از تاریخ صدور بیمه نامه به مدت یک سال دارای پوشش است. تمدید قرار داد بسته به بیمه گر و بیمه گذار دارد.

مزایای بیمه نامه باربری داخلی :

در واقع می توان گفت با پرداخت سرمایه، از هزینه های احتمالی برای جبران خسارت وارد شده کاسته می گردد. بیمه باربری داخلی تضمینی برای سالم ماندن کالا در حمل و نقل می باشد. به طبع آن تجارت داخلی نیز توسعه می یابد. صدور این بیمه پوششی برای حمل کالا در داخل کشور ایجاد می کند. تمامی صاحبان کالا (حمل کنندگان) در داخل کشور می توانند برای اخذ بیمه اقدام کنند.

بیمه در برابر خطراتی چون آتش سوزی، انفجار بار، تصادف، طوفان و رعد و برق، سیل، زلزله و آشوب یا جنگ داخلی به کار می آید.

فرآیند اخذ بیمه ی باربری داخلی :

برای دریافت بیمه باربری داخلی ابتدا باید فرم پیشنهاد بیمه نامه باربری تکمیل شود. پس از تکمیل آن، فرم پیشنهاد به کارشناس صدور بیمه نامه باربری ارائه می گردد. سپس چاپ آزمایشی بیمه نامه باربری از کارشناس صدور بیمه نامه دریافت می شود تا با فرم پیشنهاد تطبیق داده شود. در آخر حق بیمه پرداخت و با دریافت قبض رسید، اصل بیمه نامه از کارشناس مربوطه اخذ می گردد.

سخن آخر :

بیمه نامه ی باربری داخلی برحسب توافق بیمه گر و بیمه گذار، محصولات را در برابر پدیده ها طبیعی حفظ می کند. این بیمه که از قدیمی ترین بیمه نامه ها است روشی برای کاهش هزینه ها و جبران خسارت می باشد. بیمه نامه باربری داخلی تابع شرایط و مقررات داخل کشور است. (منبع)

امتیاز شما

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

2 دیدگاه در “هزینه بیمه اسباب کشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش تلفنی (ساعت 9 الی 21)